סדנת מכירות – 3 דברים שחשוב לדעת!

סדנת מכירות – 3 דברים שחשוב לדעת!

אנשים רבים סבורים כי על מנת להיות אנשי מכירות מצליחים יש להתברך במגוון רחב של כישרונות מלידה כמו כריזמה, כושר שכנוע יוצא מן הכלל, אסרטיביות, ביטחון עצמי, ועוד. אמנם אכן קיימים אנשים שנולדים אל תוך תכונות אלה, אך למעשה מדובר בתכונות נרכשות לכל דבר. יש מי שכל העסק בא לו בטבעיות מוחלטת, ויש מי שצריך לטפח את הכישרונות שבו, ואת התכונות הנדרשות, על מנת להפוך לאיש מכירות מצליח, ולהפוך את הידע והכישרון- למקצוע.

סדנת מכירות מתאימה לאותם אנשים אשר מרגישים שהם זקוקים לפתח ולאמן את תכונות אלה, אך גם עבור בעלי עסקים מצליחים, אנשי מכירות מנוסים, ותיקים, ובעלי ידע רב, וכמובן כל מי שמחפש להעשיר את עצמו ולהרחיב את אופקיו, ולהעניק לעצמו כלי מדהים. אמנם עולם המכירות הינו עולם בלתי נגמר, מלא בתחומים וידע, אך סדנת מכירות מקצועית ונכונה מתמקדת בכל הגורמים להצלחה באופן ממוקד, יעיל ואפקטיבי, מתוך אמונה כי הצלחה במכירות היא לא רק תהליך המכירה עצמו, אלא הרבה מעבר.

על מנת להצליח בתחום המכירות, ולהפוך לאיש מכירות מקצועי ומצליח, נדרשת הבנה עמוקה של עולם זה, ותהליך המכירה בפרט. פעמים רבות, גם כאשר מדובר באיש מכירות ותיק, אין הוא מבין מספיק לעומק את המוצר אותו הוא מוכר, את הפסיכולוגיה של הלקוח, הגורמים המשפיעים, ומענה נכון להתנגדויות. סדנת מכירות מקצועית מבקשת לתת מענה לכל הקריטריונים החשובים האלה, מתוך אמונה כי תהליך המכירה לא יכול לעלות ולהצליח ללא הבנתם.

ישנם שלושה דברים קריטיים בחשיבותם כאשר מתייחסים לסדנת מכירות יעילה ומקצועית:

  1. ראשית, החשיבות הגבוהה ביותר היא הבנה של תקשורת מול הלקוח. תקשורת נכונה היא בסיס מהותי במהלך כל יום בחיינו, וכשמדובר על מכירה פי כמה וכמה. סדנת מכירות מקצועית מלמדת באופן יסודי ומעמיק את כל סודות התקשורת המהותיים להצלחה, החל מהבנה בסיסית של שפת הגוף של הלקוח, הקשבה אמיתית, ועד לדרך ההתבטאות בהתאם לאדם שעומד ממול.
  2. שנית, לאחר שכל הנושאים עלו, על מנת לגרום למידע לשקוע ולהבין באמת את הדברים לעומקם, סדנת מכירות איכותית תעניק דוגמאות אמיתיות של מעסקים ואנשי מכירות אשר משתמשים בתכונות, ידע, ושיטות שגורמים להם להצליח בכל יום מחדש. דבר נוסף שעוזר במיוחד ומקנה ביטחון עצמי הוא נושא הסימולציות.


חשוב לבדוק כי סדנת מכירות מכילה בתוכה את שלב התרגולים, שהרי מדובר באחד מן השלבים החשובים והקריטים ביותר במהלך סדנת מכירות. במהלך תרגול מסוג זה, איש המכירות יתמודד עם אתגרים, יתרגל את כל אשר למד, יעמוד מול התנגדויות, ויצטרך ליישם את הכלים שקיבל הלכה למעשה. כאמור, זוהי השיטה הטובה ביותר ללמוד, ולגרום לדברים לשקוע באמת, כך שילכו אתכם גם לאחר סיום הסדנה.

  1. ולבסוף, סדנת מכירות נכונה מתאימה את עצמה לפי העסק, החברה, הארגון, או ענף המכירות הרלוונטי. אמנם קיימים חוקים אשר תקפים לכל סוגי המכירות, וישנו ידע אשר רלוונטי לכל התחומים בעולם המכירות, אך כל מוצר או עסק הינו שונה זה מזה, ולכן נדרשת התאמה מקצועית בכל פעם מחדש. סדנת מכירות לאנשי מכירות חדשים לחלוטין שצריכים ללמוד את הכל מאפס, כמובן לא תהיה אותה סדנה לאנשי מכירות ותיקים, שכל אשר הם צריכים הוא לרענן את הידע הקיים, לשדרג מעט את ארגז הכלים הקיים, ולהשיב לעצמם את הביטחון והדרייב שלעיתים אובדים בדרך.

חברת iLEAD  להדרכת אנשי מכירות מובילה בהדרכת מכירותקורס מכירותסדנת מכירותאימון מכירות, והדרכת שימור לקוחות או קורס שירות. בנוסף, בiLEAD  אנו מציעים חנות מקוונת לאנשי מכירות עם סל כלים ומוצרים ללימוד ולהצלחה במכירות, ביניהם ספרי הדרכת מכירות, ערכות הדרכת מכירות ורעיונות ללימוד ותרגול עצמי.  

כאמור, קיימים פרמטרים רבים כאשר מדברים על עולם כה רחב כמו עולם המכירות, ולכן יש חשיבות רבה לבחירה נכונה של סדנת מכירות, בהתאם לצרכים, לידע, ולמקום בו כל אחד נמצא.